Michail Chodorkovskij podporil výtržníčky

Kliment Uhrecký
08.08.2012 2 969 internet

„Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.“ Tento známy frazeologizmus je priam nadčasový a to hlavne v dobe, keď sa útoky proti kresťanom stávajú každodennou záležitosťou.

Ruský zločinec a miliardár sa v médiách zastal skupiny anarchistických výtržníčok pod menom Pussy Riot, ktoré sú známe extravagantnými výtržnosťami na Červenom námestí. Svojimi teatrálnymi vystúpeniami bez akejkoľvek umeleckej hodnoty urážajú všetko ruské a kresťanské. Sú známe aj ako bojovníčky za práva homosexuálov a lesbičiek v Rusku, vyznávajú feministické ideály a obdivujú zvrátený multikulturalizmus, ktorý sa ako rakovina začína rozširovať aj v ruských mestách.
      
Dňa 21. februára tohto roku vtrhli do Katedrály Krista Spasiteľa - najposvätnejšieho chrámu Ruskej pravoslávnej cirkvi. Chrám bol v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia na príkaz Stalina vyhodený do vzduchu a  po páde komunistického režimu bol znovu postavený. Stal sa symbolom martýrstva ruských pravoslávnych kresťanov a symbolom duchovného života Ruska. Pred ikonostasom spievali piesne, v ktorých degradovali nielen Vladimíra Putina, ale aj predstaviteľov Ruskej pravoslávnej cirkvi (patriarchu Kirilla) a Presvätú Bohorodičku. A to prostredníctvom zosilňovačov. Provokovali tak nielen prítomných veriacich v chráme, ale urazili náboženské cítenie ruského národa a pravoslávnych kresťanov na celom svete.
      
Ruská prokuratúra (na rozdiel od prokuratúr iných európskych štátov, ktoré dovolia beztrestne urážať kresťanov) konala a obžalovala členky Pussy Riot z výtržníctva motivovaného náboženskou neznášanlivosťou a v prípade usvedčenia im hrozí až sedemročné väzenie. Podľa prieskumov takmer 50 % Rusov s takýmto trestom súhlasí.
     
Zločinec Michail Chodorkovskij využil možnosť a z luxusného väzenia vyjadril výtržníčkam svoju podporu. Dokonca si dovolil tvrdiť, že „Rusko - krajina svetoznámych humanistov a vedcov sa  náhle sa mení na spiatočnícku ázijskú provinciu,“ čím chcel iba degradovať moc, ktorá ho právom poslala tam, kde už dávno patril – do väzenia! Uvedený pán k ruskej pravoslávnej kultúre má veľmi ďaleko, tak mu prišlo vhod podporiť takýto protikresťanský čin. Samozrejme spomínané výtržníčky našli podporu vo všetkých západných médiách, vo všetkých ľavicových a liberálnych kruhoch. Našli podporu u všetkých nepriateľov Ruska a ruskej kultúry. Urážanie národa a jeho kultúry a náboženstva predsa nemôže byť nepotrestané. Pritom paradoxne chránime všetky menšiny od Svedkov Jehovových, cez moslimov, Cigánov až po homosexuálov. Na úkor menšín teda trpia štátotvorné národy a ich kultúra. Obdivujem Rusko, pretože aspoň takto dokázalo asertívne povedať nie bezbrehému liberalizmu a dekadencii najhrubšieho zrna.